Jeśli złoty nie umocni się, indeksy GPW stracą na otwarciu

(Artur Szymański)
opublikowano: 15-04-2005, 09:39

Po raz drugi z rzędu fatalna sesja w USA może wpłynąć destrukcyjnie na początek sesji na warszawskim parkiecie. Jedyny ratunek w złotym. Na otwarciu polska walutowa osłabiła się, lecz po odrzuceniu przez większość sejmową wotum nieufności dla Jacka Sochy, złoty zareagował umocnieniem.

Po raz drugi z rzędu fatalna sesja w USA może wpłynąć destrukcyjnie na początek sesji na warszawskim parkiecie. Jedyny ratunek w złotym. Na otwarciu polska walutowa osłabiła się, lecz na odrzucenie wotum nieufności dla Jacka Sochy, złoty zareagował umocnieniem.

Czwartkowa sesja na Wall Street przyniosła jeszcze większy spadek niż poprzedniego dnia. Dow Jones zniżkował o 1,2 proc., natomiast indeks rynku technologicznego Nasdaq obniżył loty o 1,4 proc. Wpłynęły na to obawy o spowolnienie wzrostu gospodarczego. Niepokojący jest spadek sprzedaży firm o 0,4 proc. w lutym. To najwyższa wartość od kwietnia 2003 r.

Dekoniunktura w Stanach wpędza inwestorów po naszej stronie Atlantyku w fatalne nastroje, czego odzwierciedleniem są około 1-proc. straty zachodnioeuropejskich indeksów na początku piątkowych notowań. Budapeszteński BUX idzie tym samym śladem i jest bardzo prawdopodobne, że WIG20 dotrzyma im kroku.

Spore straty na otwarciu rynku kasowego sugeruje aż 20-pkt zjazd kontraktów terminowych. Wczoraj czerwcowa seria futures na WIG20 przebiła wsparcie 1950 pkt, co jest złą wróżbą na najbliższe dni. W zaistniałej sytuacji o poprawę sytuacji posiadaczy długich pozycji będzie bardzo ciężko. Natomiast coraz bardziej prawdopodobny jest spadek do 1900 pkt. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Jeśli złoty nie umocni się, indeksy GPW stracą na otwarciu