Czytasz dzięki

Jest decyzja sądu w sprawie układu w GetBacku

opublikowano: 26-02-2020, 10:57

Wrocławski sąd rejonowy oddalił zażalenie wierzyciela na zatwierdzeniu układu w GetBacku. Tym samym układ stał się prawomocny.

"Postanowienie to nie podlega zaskarżeniu, stało się zatem prawomocne, skuteczne i wykonalne z dniem 24 lutego 2020 roku. Zażalenie było ostatnim rozpoznawanym przez Sąd zażaleniem wierzyciela w postępowaniu o zatwierdzenie układu Emitenta" - podał GetBack.

GetBack
Zobacz więcej

GetBack fot. Michal Dyjuk / FORUM

Sąd wydał postanowienie o zatwierdzeniu układu GetBacku 6 czerwca 2019 r. 

Został on przegłosowany w styczniu 2019 r.

Największą grupą wierzycieli GetBacku są obligatariusze niezabezpieczeni. Układ oznacza dla nich zwrot 25 proc. pożyczonych windykatorowi pieniędzy w ciągu ośmiu lat z pominięciem jakichkolwiek odsetek. Sam GetBack — jako spółka — ma pozostać pod kontrolą funduszu Abris.  

W styczniu tego roku GetBack informował, że prawdopodobna jest realizacja układu w stopniu istotnie wyższym niż wynikałoby to z postanowienia sądu o zatwierdzeniu układu.

GetBack podał, że nadwyżka środków pieniężnych (ponad kwotę środków niezbędnych do spłaty zobowiązań przewidzianych w planie restrukturyzacyjnym) wygenerowana w trakcie postępowania restrukturyzacyjnego, a następnie w trakcie realizacji układu będzie przeznaczona na rezerwę na pokrycie wydatków nie ujętych w planie restrukturyzacji, a kwota co najmniej 25 mln zł zostanie przeznaczona na przyspieszenie płatności pierwszych dwóch rat układowych.

de8200e4-8c2e-11e9-bc42-526af7764f64
Getback – najważniejsze informacje
Newsletter, który pozwoli być na bieżąco z tym, co dzieje się wokół spółki GetBack.
ZAPISZ MNIE
Getback – najważniejsze informacje
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany nieregularnie
Kamil Zatoński
Newsletter, który pozwoli być na bieżąco z tym, co dzieje się wokół spółki GetBack.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu