Jest decyzja środowiskowa w sprawie obwodnicy Augustowa

MILO
opublikowano: 30-12-2009, 00:00

Jesienią 2010 — przetarg, wiosną 2011 — umowa z wykonawcą, z końcem 2012 — zakończenie budowy.

Jesienią 2010 — przetarg, wiosną 2011 — umowa z wykonawcą, z końcem 2012 — zakończenie budowy.

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Białymstoku wydała decyzję środowiskową w sprawie obwodnicy Augustowa (Podlaskie). Będzie biegła przez miejscowość Raczki, w wariancie uwzględniającym przebieg międzynarodowej trasy Via Baltica.

— Na przełomie roku zostanie ogłoszony przetarg na wyłonienie konsultanta, który przygotuje m.in. "program funkcjonalno-użytkowy obwodnicy" i materiały do przetargu na wyłonienie jej wykonawcy — mówi Rafał Malinowski, rzecznik oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) w Białymstoku.

Obwodnica będzie budowana w systemie "zaprojektuj i zbuduj", co oznacza, że jedno wyłonione w przetargu konsorcjum firm lub firma będzie projektować obwodnicę, ubiegać się o zezwolenie na realizację tej inwestycji i budować ją. Przetarg ograniczony w tej sprawie zostanie ogłoszony jesienią 2010 r., umowa z wykonawcą ma być podpisana wiosną 2011 r., a sama budowa mogłaby się zacząć na koniec 2012 r.

Decyzja środowiskowa ma rygor natychmiastowej wykonalności. Decyzja wydana inwestorowi — GDDKiA w Białymstoku — jest potrzebna do uzyskania zezwolenia na realizację tej inwestycji.

Obwodnica ma liczyć blisko 38,7 km.

— Inwestor planuje budowę dwóch nowych odcinków dróg i przebudowę istniejących, a także budowę pięciu węzłów drogowych, wiaduktów, mostów nad rzekami: Kamienny Bród, Rospuda, Szczeberka, przejść dla zwierząt, dróg serwisowych — mówi Małgorzata Wnuk, rzeczniczka GDDKiA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MILO

Polecane