Jest dotacja na wspólną ofertę

Monika Niewinowska
opublikowano: 12-11-2003, 00:00

Budżet nowego programu pilotażowego — Dotacji na wspólną ofertę wynosi 100 tys. zł.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomiła kolejny program pilotażowy, finansowany ze środków budżetu państwa. Tym razem dofinansowaniu podlega przygotowanie wspólnej oferty przetargowej przez kilka małych lub średnich firm. Budżet pilotażowej wersji Dotacji na wspólną ofertę, bo tak nazywa się nowy program, wynosi 100 tys. zł. Oznacza to, że będzie z niej mogło skorzystać około siedmiu beneficjentów.

Wnioski można składać do końca tego roku. Może się jednak zdarzyć, że środki zostaną wykorzystane wcześniej.

Jeżeli wniosek o dotację zostanie pozytywnie rozpatrzony, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wysyła do przedsiębiorcy umowę, ten po podpisaniu odsyła ją. Z powrotem trafia do niego egzemplarz podpisany przez prezesa PARP. Za datę zawarcia umowy uznaje się moment podpisania jej przez szefa agencji.

Dotacja wypłacana jest po zakończeniu postępowania przetargowego, na podstawie wniosku o wypłatę. Jednak już w połowie tego procesu można się będzie ubiegać o wypłacenie zaliczki sięgającej połowy przyznanej w umowie kwoty.

Wypłata taka będzie mogła nastąpić po przysłaniu przez przedsiębiorców do PARP wniosku o wypłatę zaliczki wraz z dokumentami potwierdzającymi poniesienie połowy kosztów określonych w umowie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Monika Niewinowska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Jest dotacja na wspólną ofertę