Jest faworyt na następcę Muska w radzie dyrektorów Tesli

opublikowano: 10-10-2018, 20:18

James Murdoch jest faworytem do zajęcia stanowiska szefa rady dyrektorów Tesli, które musi opuścić Elon Musk, napisał The Financial Times powołując się na dwa anonimowe źródła.

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) kazała Muskowi odejść ze stanowiska szefa rady dyrektorów Tesli. Był to jeden z warunków zawartej z nim ugody po tym jak został oskarżony o oszukanie inwestorów informując w sierpniu o zamiarze wycofania Tesli z giełdy, a następnie wycofując się z tego kilkanaście dni później. 

Podobno faworytem Muska na stanowisko szefa rady dyrektorów jest jej członek, Antonio Gracias. Są jednak wątpliwości, czy zostanie uznany za dostatecznie niezależnego, napisał The Financial Times.

Murdoch, syn magnata medialnego Ruperta Murdocha, miał wyrazić gotowość do objęcia stanowiska szefa rady dyrektorów Tesli. Obecnie jest prezesem spółki medialnej  21st Century Fox. Zapowiedział, że odejdzie z tego stanowiska po finalizacji transakcji sprzedaży aktywów koncernowi Walt Disney.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu