Jest koncesja Spółka może sama handlować energią elektryczną

PGNiG
30-06-2010, 00:00

Od 1 czerwca PGNiG Energia SA ma koncesję energetyczną, która daje spółce możliwość samodzielnego kupowania energii elektrycznej na rynku hurtowym.

Otrzymanie koncesji dowodzi, że PGNiG SA przez swoją spółkę celową konsekwentnie realizuje strategię, która zakłada przekształcenie gazowego potentata w koncern multienergetyczny.

— Rozwój energetyki gazowej przez naszą spółkę rozumiemy nie tylko jako budowę nowych źródeł wytwórczych, ale także jako rozszerzenie oferty produktowej dla naszych obecnych klientów. Koncesja to właśnie pierwszy krok w tym kierunku — mówi Tomasz Karaś, członek zarządu PGNiG Energia SA.

PGNiG jeszcze przed zakończeniem swoich inwestycji wytwórczych w energetykę gazową zdecydowało się handlować energią elektryczną wyprodukowaną przez innych. W tym celu zamierza wykorzystać ostatnie zmiany w Prawie energetycznym, nakładające obowiązek sprzedaży energii przez wytwórców za pośrednictwem rynków otwartych.

— W początkowej fazie nasza strategia handlowa przewiduje aktywność na rynku hurtowym w Polsce i w Europie, a także przygotowanie oferty produktowej dla odbiorców przemysłowych energii elektrycznej — dotychczasowych klientów PGNiG SA. Jeszcze w tym roku chcemy wprowadzić nasz produkt energetyczny na rynek — zapowiada Tomasz Karaś.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PGNiG

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Energetyka / Jest koncesja Spółka może sama handlować energią elektryczną