Jest luka w regule budżetowej

DI, PAP
20-05-2011, 07:04

Zwiększenie przez resort finansów o 250 mln zł wydatków na świadczenia rodzinne jest sprzeczne z przyjętą przez to samo ministerstwo regułą wydatkową - ustalił "Dziennik Gazeta Prawna". Ma ona z  założenia dyscyplinować sposób wydawania publicznych pieniędzy.

Wspólnie z prawnikami i ekonomistami gazeta zauważa, że w przepisach ustawy o finansach publicznych jest luka. Pozwala ona dowolnie dysponować niektórymi wydatkami budżetowymi, mimo, że nie wolno tego robić, gdyż na Polskę nałożona jest przez Brukselę procedura nadmiernego deficytu.

"Decyzja rządu o zwiększeniu wydatków budzi poważne wątpliwości co do jej zgodności z prawem wewnętrznym i zaleceniami Unii" - komentuje Irena Ożóg, doradca podatkowy, partner zarządzający w Kancelarii Ożóg i Wspólnicy. O tej sprawie więcej dziś w publikacji na łamach "Dziennika Gazety Prawnej".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Jest luka w regule budżetowej