Jest nowe minimum

Sebastian Gawłowski
opublikowano: 07-02-2003, 00:00

Marcowa seria kontraktów na WIG 20 wyznaczyła nowe tegoroczne minimum na poziomie 1074 pkt. Spadkom towarzyszyły wyraźnie wyższe obroty niż na poprzednich sesjach. Ich wartość wyniosła 406,1 mln zł. Zgodnie z wcześniejszymi prognozami, wybicie dołem z ostatniej konsolidacji powinno skutkować spadkiem nawet w okolice ubiegłorocznych minimów.

Czwartkowa sesja rozpoczęła się od 9-pkt spadków. Pierwszą transakcję zawarto po 1089 pkt. Popyt nie chciał oddać bez walki ostatnich wsparć, co doprowadziło do chwilowego odbicia i wyznaczenia sesyjnego maksimum na poziomie 1105 pkt. Jednak z upływem czasu posiadacze długich pozycji byli w coraz trudniejszej sytuacji.

Gracze doczekali się zniżki samego indeksu WIG 20 poniżej 1,1 tys. pkt. Spadek poniżej psychologicznego poziomu wzmocnił impet sprzedających, którzy bez trudu doprowadzili do zamknięcia na poziomie 1075 pkt. Rynek oczekuje kontynuacji przeceny, co wyraża utrzymująca się wysoka, ujemna 15-pkt baza między wartością futures na WIG 20 a wskaźnikiem.

Na razie nie widać jakichkolwiek zagrożeń dla posiadaczy krótkich pozycji. Mobilizacji popytu można spodziewać się dopiero w okolicach poziomu 1050 pkt. Wolumen na wczorajszej sesji sięgnął 18 713 sztuk. Liczba otwartych pozycji (LOP) wynosi 19 452.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Jest nowe minimum