Gdańsk znalazł partnera do budowy oceanarium za 450 mln zł

AR
opublikowano: 06-04-2018, 17:37
aktualizacja: 06-04-2018, 17:39

Jest już inwestor i niesamowita koncepcja – informuje Urząd Miasta Gdańsk. Samorząd buduje muzeum morskie wraz z kompleksem rekreacyjnym za 450 mln zł w PPP.

- Inwestycja będzie jednym z największych przedsięwzięć o charakterze partnerstwa publiczno-prywatnego realizowanych w Polsce - mówi Andrzej Bojanowski, prezes Areny Gdańsk.

Zobacz więcej

Fot. PFI Future

Miasto ogłosiło dzisiaj, że inwestorem Oceanarium Nautilus w Gdańsku będzie Premiowy Fundusz Inwestycyjny Future z Wrocławia. Jako partner samorządu firma zbuduje, sfinansuje, a następnie będzie zarządzać obiektem przez kolejne lata. Miejska spółka Arena Gdańsk wniosła do przedsięwzięcia grunt o powierzchni ok. 4,6 ha.

Obiekt powstanie obok Stadionu Energa Gdańsk w Letnicy i ma przyciągać 2,5 mln gości rocznie. Doclowo zajmie powierzchnię 3,5 hektara. Szacowany koszt całej inwestycji, łącznie z otoczeniem, to 450 mln zł. Pierwsi zwiedzający wejdą do oceanarium najpóźniej w 2022 r.

Jak informuje Urząd Miasta, oceanarium będzie stanowiło pierwszy i najważniejszy etap inwestycji, ale nie jedyny. W drugim etapie powstaną także: Egzotyczna Laguna z dostępem do kąpieli słonecznych przez 365 dni w roku, Interaktywne Centrum Nauki, centrum edukacji 5D, strefa gastronomiczna, pasaż handlowy, galeria medyczna oraz czterogwiazdkowy hotel. Trzeci etap zakłada budowę lokali pod usługi i handel. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Samorządy / Gdańsk znalazł partnera do budowy oceanarium za 450 mln zł