Jest porozumienie opozycji, by odwołać Pis-owskich szefów komisji

PAP
opublikowano: 22-08-2007, 23:33

Opozycja porozumiała się i zamierza odwołać przewodniczących komisji Sejmowych z PiS - poinformował w środę wieczorem PAP wiceszef klubu PO Zbigniew Chlebowski. Wcześniej informację na ten temat podał portal TVN 24.pl".

"To jest propozycja Platformy obywatelskiej. Dzisiaj uzgodniliśmy z pozostałymi klubami parlamentarnymi, że tak zrobimy" - powiedział Chlebowski. PSL, Samoobrona i SLD poprą tę inicjatywę. LPR -jak mówił poseł PO - wyraziła wstępną zgodę.

Według posła PO, ma to uspokoić sytuację w końcówce kadencji parlamentu i pomóc w dokończeniu prac nad ustawami. "PiS mówi, że chce uchwalić ważne ustawy, a tak naprawdę, na przykład w środę, przewodnicząca komisji finansów publicznych, nie zwołała posiedzenia, żeby dokończyć prace na temat ustawy o niskim podatku VAT w budownictwie" - argumentuje polityk PO.

Właśnie nie zwołanie posiedzeń kilku komisji - jak zaznacza Chlebowski - dało impuls do zorganizowania takiej akcji.

Pytany o tę sprawę, wicepremier Przemysław Gosiewski (PiS) powiedział dziennikarzom, że "można robić różnego rodzaju obstrukcje, awantury, ale to nie służy obrazowi parlamentu". "Ja byłbym zwolennikiem męskiej decyzji i apeluję, abyśmy godnie zakończyli pracę tego parlamentu" - dodał.

PiS ma 9 przewodniczących komisji, m.in. spraw zagranicznych, ds. Unii Europejskiej, administracji i spraw wewnętrznych, regulaminowej i spraw poselskich.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu