Jest rozporządzenie o informacjach poufnych w spółkach giełdowych

21-04-2004, 18:46

PAP: Rząd wydał w środę rozporządzenie w sprawie rodzaju informacji, które mogą naruszyć ważny interes spółki giełdowej, oraz sposobu, w jaki musi ona postępować w związku z opóźnieniem przekazania do publicznej wiadomości informacji poufnych.

W rozporządzeniu rząd określił kategorie informacji poufnych, które ze względu na swój charakter mogą naruszać ważny interes spółki - co upoważnia ją do opóźnienia przekazania ich do wiadomości publicznej.

Chodzi m.in o informacje o prowadzonych negocjacjach, umowach zawartych przez osoby zarządzające firmą i decyzje, które, by stać się wiążące, muszą być zatwierdzone przez inne uprawnione organy emitenta (np. radę nadzorczą).

Przyjęte uregulowania uszczegółowiają i doprecyzowują zapisy ustawy Prawo o publicznym obrocie papierami wartościowymi, odnoszące się do zasad opóźniania przekazywania do publicznej wiadomości informacji poufnych.

Rozporządzenie wchodzi w życie 1 maja br.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Jest rozporządzenie o informacjach poufnych w spółkach giełdowych