Jest szansa na korektę kursu EUR/USD

Sebastian Trojanowski
opublikowano: 05-06-2012, 00:00

WALUTY

Kluczowe dla rynku były wczoraj dane o dynamice zamówień przemysłowych w kwietniu w USA. Wyniosła ona -0,6 proc, wobec prognozowanych przez analityków 0,3 proc. Obniżono też szacunki za marzec: z -1,5 do -2,1 proc. To wystarczyło, by kurs EUR/USD wybił się z technicznej formacji odwróconej głowy z ramionami i dotarł do 1,2508 USD. Pierwszym poziomem oporu jest górna linia ograniczenia kanału spadkowego (1,2513 USD), a zasięg wybicia ze wspomnianej formacji sięga 1,2590 USD. Ten scenariusz mogą istotnie zakłócić wtorkowe i środowe dane z niemieckiej gospodarki (odpowiednio dynamika zamówieńw przemyśle i produkcji przemysłowej) oraz wypowiedzi członków władz monetarnych w Europie i w USA (konferencja EBC w środę oraz wystąpienie Bena Bernankego w czwartek).

Na rynku krajowym wyhamowała deprecjacja złotego i kurs EUR/PLN ustabilizował się w przedziale 4,38-4,42 zł. Na pewno jest zbyt wcześnie, żeby mówić o znaczącym spadku ryzyka dalszej deprecjacji, ale warto zauważyć, że spadek poniżej 4,3750 zł oznacza powrót do konsolidacji 4,33-4,3750 zł i scenariusz osiągnięcia 4,50 zł przynajmniej krótkoterminowo się oddali.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Trojanowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy