Jest wykonawca przebudowy infrastruktury tramwajowej w Gdańsku Stogach

  • PAP
opublikowano: 30-03-2018, 14:23
aktualizacja: 30-03-2018, 14:25

Spółka Aldesa Construcciones Polska została wybrana w piątek na wykonawcę przebudowy infrastruktury tramwajowej w gdańskiej dzielnicy Stogi. Firma chce wykonać te prace za ponad 110 mln zł. Na przetarg wpłynęło osiem ofert.

O decyzji komisji przetargowej ws. wyboru wykonawcy inwestycji poinformowała Agnieszka Zakrzacka z zespołu ds. komunikacji społecznej Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska (DRMG).

Cytowany w komunikacie prasowym dyrektor DRMG Włodzimierz Bartosiewicz powiedział, że "z uwagi na wartość inwestycji, po uprawomocnieniu wyboru wykonawcy, dokumenty przetargowe przekazane zostaną do kontroli Urzędu Zamówień Publicznych". "Umowa na realizację robót podpisana zostanie dopiero po zakończeniu kontroli" - zaznaczył.

Inwestycja na gdańskich Stogach podzielona będzie na trzy odcinki.

Pierwszy z nich obejmie prace na ul. Budzysza, na wysokości od skrzyżowania z ul. Sucharskiego do skrzyżowania z ul. Skiby. Drugi odcinek dotyczy ul. Stryjewskiego, od skrzyżowania z ul. Skiby do skrzyżowania ul. Nowotnej z ul. Kruczą oraz pętli „Pasanil”. Ostatni fragment będzie realizowany ul. Nowotną, od ul. Kruczej do pętli „Stogi Plaża”.

W ramach tych prac zaplanowano nie tylko modernizację torów tramwajowych i sieci trakcyjnej, ale przebudowę przystanków tramwajowych. Będą one włączone do monitoringu wizyjnego Sieci Tristar, a także do systemu informacji pasażerskiej.

Inwestycja zakłada również przebudowę układu drogowego wraz ze skrzyżowaniami, zjazdami, ścieżką rowerową i chodnikami. Wykonawca zmodernizuje również sieci wodociągowe i kanalizacyjne.

Przewidywany termin zakończenia robót określono na koniec maja 2019 r.

Linia tramwajowa na Stogi jest jedną z najstarszych w Gdańsku. W ubiegłym roku minęło 90 lat od rozpoczęcia kursowania tramwajów na Stogi. Pierwszy tramwaj przejechał trasę od Bramy Żuławskiej do plaży na Stogach 1 lipca 1927 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu