Jest zgoda na budowę ostatniego odcinka obwodnicy Poznania

DI, PAP
opublikowano: 07-09-2011, 14:37

Zezwolenie na budowę trzeciego, ostatniego odcinka zachodniej obwodnicy Poznania podpisał w środę wojewoda wielkopolski Piotr Florek. Obwodnica połączy drogę ekspresową S-11 z autostradą A2.

Inwestorem obwodnicy jest generalna Dyrekcja Dróg krajowych i Autostrad. W najbliższym czasie zostanie przeprowadzony drugi etap konkursu na wykonawcę ostatniego odcinka inwestycji, która zakłada wybudowanie 5,3 km drogi ekspresowej prowadzącej z Głuchowa do Rokietnicy.

Budowa zachodniej obwodnicy Poznania, o łącznej długości 27 km, wyprowadzi ruch tranzytowy ze stolicy Wielkopolski. Obwodnica będzie częścią drogi ekspresowej S-11 (z Bytomia do Koszalina) i połączy tę trasę z istniejącą autostradą A2. Realizacja inwestycji związana jest przygotowaniami do mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Euro 2012.

„Niestety ze względu na problemy z uzyskaniem decyzji środowiskowych, ten ostatni odcinek obwodnicy, dla którego podpisałem zgodę na budowę, zostanie dopiero oddany do użytku po Euro” – powiedział wojewoda Florek.

Obecnie na obwodnicy prowadzone są prace na dwóch odcinkach: południowym 14-kilometrowym prowadzącym ze Swadzimia do Głuchowa; realizatorem inwestycji jest firma Skanska, a koszt budowy to 458 milionów złotych oraz północnego łączącego podpoznańskie miejscowości Złotkowo i Rokietnicę, który jest realizowany przez konsorcjum firm COLAS Polska Sp. z o.o. oraz STRABAG Sp. z o.o. Budowa tego odcinka będzie kosztować 290 mln złotych.

Prace na północnym i południowym odcinku obwodnicy zakończą się przed rozpoczęciem turnieju Euro 2012.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Jest zgoda na budowę ostatniego odcinka obwodnicy Poznania