Jest zgoda na "disnejland" pod Grodziskiem

EG, ONO
opublikowano: 27-02-2013, 09:20

Adventure World Warsaw (AWW), spółka która chce wybudować park rozrywki pod Grodziskiem Mazowieckim, nie zraża się informacjami o gigantycznym odpisie generalnego wykonawcy Royal Imtech na ich kontrakt. W zeszłym tygodniu dostała pozwolenie na budowę pierwszych obiektów kompleksu.

WIĘCEJ O IMTECHU W CZWARTKOWYM "PULSIE BIZNESU">>


- Czekamy na uprawomocnienie. To 14 dni, plus dodatkowe uzupełniające wnioski dotyczące szczegółów małych obiektów, np. karuzeli, kiosku z pamiątkami. Wszystko powinno być prawomocne do końca marca 2013 r. - mówi Kalina Kaczmarek z agencji PR AWW.

Peter Mulder, inwestor kontrowersyjnego projektu nie rozumie, skąd wynika zamieszanie z Imtechem. Liczy na szybkie wyjaśnienie i rozpoczęcie budowy. Zapewnia, że reguluje wszelkie płatności. Na płatności nie narzeka też agencja PR.

Tymczasem dziś w Amsterdamie kurs spółki Imtech spada o kilkanaście procent.150 mln EUR – taką kwotą Royal Imtech obciąży wynik za 2012 r. z tytułu wpadki w Polsce – czytamy w komunikacie spółki. Ostateczne wyniki roczne poznamy dopiero w kwietniu, po zakończeniu wewnętrznego śledztwa m.in. w sprawie projektu Adventure World pod Grodziskiem Mazowieckim.

Kilkanaście dni temu holenderska spółka mówiła o co najmniej 100 mln EUR odpisu.

- Wstępne wyniki badań prowadzą do wniosku, że odpisy w Polsce sięgną 150 mln EUR. Dotyczy to projektu Adventure World i innych polskich projektów – pisze Royal Imtech.

Takie same rezerwy (150 mln EUR) Imtech zawiązuje też w związku z operacjami w Niemczech, gdzie do dymisji podali się prezes i dyrektor finansowy. W tej sytuacji spółka potrzebuje zastrzyku finansowego. Pomoże jej planowana emisja z prawem poboru w wysokości 500 mln EUR. Pieniądze trafią w całości na redukcję zadłużenia.

Czytaj więcej o polskich kłopotach Imtechu, które doprowadziły jego kurs do minimum z początku 2009 r. >>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: EG, ONO

Polecane