Jest zysk, będą inwestycje

Marcin Kuśmierz
opublikowano: 03-09-2004, 00:00

Telekomunikacyjny holding zarobił w pierwszym półroczu tyle co w całym poprzednim roku. Teraz czas na inwestycje.

Skonsolidowane przychody spółek wchodzących w skład holdingu GTS Polska wyniosły w pierwszym półroczu 53 mln zł.

Do końca roku mają się zwiększyć do 110 mln zł. Grupa może też pochwalić się przyzwoitym EBITDA, który po 6 miesiącach wyniósł 4,2 mln zł, czyli tyle co w całym poprzednim roku. Zapowiedzi zarządu są niezwykle optymistyczne. Holding ma zarobić w tym roku 10-12 mln zł. To byłby rekord.

— Dobre wyniki pierwszego półrocza zachęcają nas do zwiększenia i przyspieszenia inwestycji. Chodzi o rozbudowę sieci szkieletowej i dostępowej oraz rozwoju sprzedaży — mówi Andrzej Gradzi, prezes GTS Polska Holding.

Koszty związane z rozbudową infrastruktury teleinformatycznej sięgnęły w tym roku 8,5 mln zł. Budżet inwestycyjny holdingu zakłada tegoroczne wydatki na poziomie 13-15 mln zł.

GTS to średniej wielkości telekom, adresujący usługi do biznesu oraz małych i średnich operatorów. Jeszcze nie tak dawno firma znana była głównie dzięki usługom biznesowego dostępu do internetu.

Obecnie orężem w walce o przedsiębiorców jest znacznie szersza oferta usług konwergentnych (telefonia, internet, transmisja danych). Pozycja GTS, mimo rosnącej konkurencji, jest dosyć silna. Operator coraz częściej staje w szranki z graczami o znacznie większym potencjale, m.in. z Telekomunikacją Polską, Netią, Dialogiem czy Energisem.

Telekom chce też odegrać ważną rolę jako dostawca usług dla innych operatorów.

W skład holdingu wchodzą obecnie spółki GTS Internet Partners, GTS Pronet oraz GTS Polska. W lipcu rozpoczęty został proces ich konsolidacji, ostatecznie na rynku pozostanie jeden podmiot — GTS Polska Holding.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Kuśmierz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Jest zysk, będą inwestycje