"Jestem w sporze z Balcerowiczem"

DI
18-11-2010, 11:18

Aleksander Grad zapowiada w wywiadzie opublikowanym na se.pl, że po ewentualnym kolejnym zwycięstwie PO w wyborach nie będzie chciał być ministrem skarbu.

W wywiadzie udzielonym Super Expressowi Grad odpowiada na krytykę, której działania prywatyzacyjne rządu poddał niedawno prof. Leszek Balcerowicz.

– Nie ukrywam, że jestem w sporze z prof. Balcerowiczem. (...) Kiedy prof. Balcerowicz odpowiadał za gospodarkę, też mieliśmy łączenie spółek. Mieliśmy nawet pseudoprywatyzację! Państwowego monopolistę TP SA kupował inny państwowy monopolista, tyle że francuski. Nie można być naiwnym. Szanuję prof. Balcerowicza za jego upór i odwagę z lat 90., choć tych zmian nie wprowadzał sam. Dlaczego jednak, pomimo 6 lat jego rządów w roli wicepremiera, odziedziczyłem aż 1200 spółek? Też mógł je sprywatyzować. Ale nie decydował się na ich sprzedaż w tempie, którego wymaga od innych - powiedział Super Expressowi Grad.

Pytany o to, czy po ewentualnym kolejnym zwycięstwie PO w wyborach nie będzie chciał być ministrem skarbu odwiedział: "Nie, nikt w tej roli nie wytrzyma dwóch kadencji".

DI, se.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / "Jestem w sporze z Balcerowiczem"