Jeszcze 16 proc. potencjału wzrostowego przed CDRL (ANALIZA TECHNICZNA)

Akcje detalisty odzieżowego CDRL mają jeszcze prawie 16-procentowy potencjał zwyżek, a każda korekta byłaby idealną okazją do zajęcia długich pozycji.

Kanał wzrostowy widoczny w notowaniach CDRL
Zobacz więcej

Kanał wzrostowy widoczny w notowaniach CDRL pb.pl, Bloomberg

Od ubiegłego wtorku notowania CDRL poszły w górę o 42,7 proc., sięgając historycznego szczytu. Zdaniem Marii Mickiewicz, analityk ING Securities, to efekt poszukiwania przez inwestorów akcji spółek handlowych, które mogą zyskać na wprowadzonym od kwietnia programie 500+, a jednocześnie są wyceniane bardziej atrakcyjnie od konkurentów. Ponadto inwestorzy mogli docenić pierwsze efekty wejścia spółki na rynek e-commerce, powiedziała Maria Mickiewicz agencji Bloomberg. Przy obecnych notowaniach (31,75 zł) wskaźnik cena do zysku dla CDRL sięga 14,4, a w pierwszym kwartale sprzedaż za pośrednictwem e-commerce wzrosła o 113 proc. w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

Rajd właściciela marki Coccodrillo ma jeszcze pewien potencjał, wynika z analizy technicznej. Po tym jak notowania spółki opuściły zwyżkujący kanał, wewnątrz którego poruszały się od blisko roku, teoretyczny zakres zwyżek jest równy szerokości formacji. To oznacza, że rajd może sięgnąć nawet 36,72 zł, czyli pułapu o 15,7 proc. wyższego od bieżących notowań. Niestety, potencjałowi zwyżek towarzyszy ryzyko. Ewentualna korekta może sięgnąć pułapu 26,54 zł, gdzie przebiega przełamana linia oporu. Gdyby rzeczywiście doszło do powrotu do przełamanego oporu, korekta mogłaby sięgnąć 16,4 proc. i byłoby świetną okazją do zajęcia długich pozycji. Warto jednak pamiętać, że w rzeczywistości tak idealne sytuacje nieczęsto się zdarzają, a to oznacza, że wielu inwestorów z zakupami nie będzie czekać na korektę, dalej windując kurs CDRL.


Kanał wzrostowy widoczny w notowaniach CDRL. Źródło: pb.pl, Bloomberg.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Jeszcze 16 proc. potencjału wzrostowego przed CDRL (ANALIZA TECHNICZNA)