Jet Airways kupują kolejne 75 Boeingów

opublikowano: 04-04-2018, 07:50
aktualizacja: 04-04-2018, 07:51

Indyjski przewoźnik lotniczy, linie Jet Airways podpisał umowę z Boeingiem w sprawia zakupu kolejnych 75 wąskokadłubowych maszyn typu 737 Max, donosi Reuters.

Bazując na cenach katalogowych, wartość transakcji szacowana jest na 8,8 mld USD. Ostateczna wartość będzie jednak zapewne znacznie niższa z uwagi na wysokie rabaty udzielane przez producentów samolotów.

Indyjskie linie lotnicze starają się zwiększyć swoją flotę by zaspokoić gwałtownie rosnący popyt dotyczący lotów na liniach krajowych i międzynarodowych. Rynek ten staje się coraz bardziej atrakcyjny dla czołowych producentów samolotów, takich jak Boeing, czy jego największy rywal, Airbus.

Według danych Międzynarodowego Zrzeszanie Przewoźników Lotniczych (IATA) w styczniu br. ruch pasażerski w Indiach wzrósł o 17,9 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2017 r. co oznacza 41. kolejny miesiąc z dwucyfrową dynamiką wzrostu.

W ubiegłym roku Jest Airways sfinalizowały również umowę zakupu 75 samolotów Boeing 737 Max.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Jet Airways kupują kolejne 75 Boeingów