Jet Touristic: nowe biuro w Szczecinie

Wiesław Niemociński
17-05-2005, 00:00

Wysokie ceny nieruchomości w Warszawie powodują, że niektóre firmy przenoszą swoje centrale do innych miast.

Turecki touroperator Jet Touristic działa w Polsce od 8 lat. Przez sześć lat centrala firmy mieściła się w wynajętej willi na warszawskim Mokotowie. 1 stycznia 2004 r. centrala Jet Touristic została przeniesiona do lokalu w samym centrum Szczecina.

Jego wielkość jest porównywalna do dawnego warszawskiego biura (około 180 mkw.). O przeniesieniu siedziby zadecydował rachunek ekonomiczny. Koszt wynajęcia biura o takiej samej wielkości w Szczecinie okazał się o 50 proc. niższy niż w Warszawie. Niższe są też ceny wynajęcia lokali mieszkalnych. W Warszawie pozostawiono jedynie niewielki lokal, przeznaczony na punkt sprzedaży wyjazdów turystycznych do Turcji.

— Jestem zadowolony z przeniesienia biura do Szczecina. Za znacznie niższą cenę mamy lokale w lepszych lokalizacjach. Korzystając z nowoczesnych rozwiązań i usług teleinformatycznych bez problemu można spoza Warszawy zarządzać firmą prowadzącą interesy w różnych krajach — mówi Ekmel Akdeniz, prezes Jet Touristic.

Dodatkowym plusem zmiany lokalizacji siedziby centrali jest przybliżenie jej do rynku niemieckiego, na którym Jet Touristic także prowadzi interesy. Koszty częstych podróży służbowych do Berlina znacznie dzięki temu spadły.

Atutem okazało się także umocnienie pozycji firmy na ważnym rynku lokalnym. Obecnie Jet Touristic oferuje turystom z Pomorza Zachodniego bezpośrednie czartery lotnicze do Antalyi na Tureckiej Riwierze. Zorganizowanie nowego, sezonowego połączenia wpłynęło na znaczne ożywienie szczecińskiego lotniska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wiesław Niemociński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Jet Touristic: nowe biuro w Szczecinie