Jeznach: na wynik PKB mocny wpływ miała produkcja budowlano-montażowa

PAP
opublikowano: 15-05-2018, 10:51
aktualizacja: 15-05-2018, 10:58

Na wynik PKB w I kwartale mocny wpływ miała produkcja budowlano-montażowa, oceniła dyrektor departamentu rachunków narodowych GUS Maria Jeznach.

"W I kw. można mówić o zdecydowanej poprawie sytuacji w budownictwie. Oceniamy pozytywny wpływ produkcji budowlanej montażowej na PKB w I kw., który może przekroczyć wpływ tej produkcji (na PKB - PAP) w całym 2017 r. Szacujemy, że sprzedaż produkcji w I kw. była wyższa realnie o ponad 26 proc. wobec analogicznego kwartału ubiegłego roku" - powiedziała.

"Jeśli chodzi o przemysł, to pozytywny wpływ przemysłu na PKB będzie oscylował wokół poziomu wpływu notowanego w całym 2017 r." - dodała.

Jeznach powiedziała, że wyższy rdr był też wpływ handlu na PKB.

"W pierwszym kwartale oceniamy nieznacznie wyższy rdr wpływ tego (handel - PAP) segmentu na PKB. Z kolei niżej niż przed rokiem ocenimy pozytywny wpływ usług transportowym" - powiedziała.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Jeznach: na wynik PKB mocny wpływ miała produkcja budowlano-montażowa