Językowe przygotowania do prezydencji

AT
opublikowano: 27-08-2010, 00:00

Trwają przetargi na szkolenia językowe dla urzędników. Wymagania są wysokie.

Trwają przetargi na szkolenia językowe dla urzędników. Wymagania są wysokie.

Polscy urzędnicy uczą się języków. Nie mają wyjścia. W 2011 r. Polska obejmie prezydencję w Unii. Wartość podpisanych dotąd umów o szkoleniach językowych przekroczyła już 2 mln zł.

— Szkoleniami zostały objęte osoby z Korpusu Prezydencji. 250 osób uczy się języka francuskiego, a 1200 — angielskiego — informuje Joanna Skoczek, dyrektor departamentu przygotowań do prezydencji w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

Całkowity koszt szkoleń z angielskiego w czasie obowiązywania umowy (październik 2009 — grudzień 2010) w ramach kontraktu ze szkołą językową Berlitz Poland wynosi ponad 1,4 mln zł. Kursy francuskiego prowadzi Instytut Francuski. Ich koszt to 634 tys. zł, z czego 427 tys. zł to dofinansowanie z Międzynarodowej Organizacji Frankofonii.

Przetargi wciąż trwają. Jak jednak podkreślają przedstawiciele szkół językowych, decydując się na udział, trzeba być przygotowanym na różne utrudnienia. Po pierwsze, trudno spełnić warunki przetargu, bo stworzenie spójnego programu dla osób z różnych instytucji i pełniących różne funkcje jest nie lada wyzwaniem. Po drugie, konkurencja jest bardzo duża. No ale nie ma się co dziwić — pula pieniędzy do zgarnięcia była imponująca i wiele szkół postanowiło o nią walczyć.

424

tys. zł Taką sumę przeznaczy Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji na szkolenia związane z polską prezydencją w UE.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AT

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Językowe przygotowania do prezydencji