JFM mają już nowego prezesa

Marek Loos
15-06-2001, 00:00

JFM mają już nowego prezesa

Nowym prezesem Jarocińskich Fabryk Mebli został Paweł Zugaj, który do tej pory pełnił obowiązki dyrektora finansowego spółki Swarzędz Market, wchodzącej w skład Grupy Swarzędza.

Zmiana na stanowisku prezesa JFM jest związana z kupnem przez Grupę Swarzędza akcji JFM od dotychczasowego wiodącego akcjonariusza tej spółki — NFI Magna Polonia.

— W najbliższym czasie zostaną dopełnione ostatnie formalności związane z przeniesieniem własności akcji z NFI Magna Polonia na GS. Aktualnie GS ma 10 proc. akcji JFM. Po zakończeniu formalności GS będzie posiadała 47,95 proc. akcji i taki sam odsetek głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy JFM — mówi Sebastian Szczęsny z Grupy Swarzędz.

Dotychczasowy prezes JFM Zbigniew Mendel został powołany na stanowisko prezesa zarządu Fabryki Porcelitu w Tułowicach, w której wiodącym udziałowcem jest NFI Magna Polonia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Loos

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / JFM mają już nowego prezesa