Joanna Pilcicka została nowym prezesem Orkla Press Polska

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 15-04-2005, 17:33

Joanna Pilcicka została nowym prezesem koncernu medialnego Orkla Press Polska. Zastąpiła Jana Kopkę,który objął nowo utworzone stanowisko prezesa regionalnego na Polskę południowo-wschodnią - poinformowało w piątkowym komunikacie wydawnictwo.

Joanna Pilcicka została nowym prezesem koncernu medialnego Orkla Press Polska. Zastąpiła Jana Kopkę,który objął nowo utworzone stanowisko prezesa regionalnego na Polskę południowo-wschodnią - poinformowało w piątkowym komunikacie wydawnictwo.

    Pilcicka będzie odpowiadać za wszystkie dzienniki regionalne spółki Orkla Press w Polsce. Stanowisko obejmie w sierpniu. Będzie podlegać Bjoernowi M. Wiggenowi, który od 26 kwietnia przejmuje kierownictwo w norweskiej grupie Orkla Press (jej częścią jest Orkla Press Polska).

    Do tej pory była prezesem regionalnym wydawnictwa w Białymstoku. Przed rozpoczęciem pracy w Orkli (przed rokiem 1995) była dziennikarką i zastępca redaktora naczelnego białostockiej "Gazety Współczesnej".

    W sierpniu stanowisko wiceprezesa-dyrektora finansowego w wydawnictwie obejmie Roman Czarnuch, który pracował wcześniej m.in. w grupie Carlsberg.

    Koncern Orkla Press jest obecny w Polsce od 1991 roku i należy do największych koncernów medialnych na polskim rynku prasy codziennej. Orkla Press posiada udziały w 11 dziennikach, z których największym jest wydawana w Warszawie ogólnopolska "Rzeczpospolita"; pozostałe tytuły to dzienniki regionalne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane