Jobot łączy firmę z pracownikiem

Marta Biernacka
opublikowano: 10-11-2003, 00:00

Jobot ma uzupełnić tradycyjne kanały komunikacji, wykorzystywane przy szukaniu pracowników.

Firmy Avantis i Human Qapitals uruchomiły 3 listopada Jobot — platformę komunikacji pracowników i pracodawców.

— Szukaliśmy pomysłu na media, które mogłyby uzupełnić tradycyjne kanały komunikacji na rynku pracy, takie jak prasa czy internet. Narodził się pomysł, że ogłoszenia o pracy można przekazywać również przez telefon komórkowy. Nasza inicjatywa jest pierwszą tego rodzaju na świecie — mówi Francois Nail, pomysłodawca, partner zarządzający Transearch, udziałowiec Human Qapitals.

Z duchem zmian

Francois Nail wskazuje, że pracodawcy chcą dostawać aplikacje od kandydatów zainteresowanych ich konkretną ofertą.

— To narzędzie ma służyć zarówno ludziom szukającym pracy jak i czynnym zawodowo, którzy chcą znać sytuację na rynku pracy. Jobot odwraca model biznesu. Nasze hasło to „praca szuka ciebie”. Kandydatów, jako klientów, nie petentów, pytamy o oczekiwania, a nie wykształcenie czy doświadczenie — mówi Francois Nail.

Jak to działa

— Aby zostać użytkownikiem platformy, należy się zarejestrować wysyłając SMS pod numer 7155. Jego koszt wynosi 1,22 zł z VAT. Jobot wysyła SMS zwrotny do nadawcy z numerem telefonu do systemu IVR (Interactive Voice Response). Po połączeniu telefonicznym z IVR, kandydat precyzuje swoje oczekiwania wobec ofert pracy według kryteriów: funkcja i poziom stanowiska. Po zakończeniu procedury zaczyna otrzymywać SMS z propozycjami. W celu uzyskania szczegółowych informacji, łączy się każdorazowo z systemem. W pierwszym dniu funkcjonowania Jobota zarejestrowało się 1,3 tys. osób — twierdzi Francois Nail.

Pracodawcy za umieszczenie ogłoszenia w serwisie płacą 2,2 tys. zł. W tej cenie mieszczą się koszty wysłania SMS z ofertą do wszystkich kandydatów spełniających kryteria przez okres 2 tygodni.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Biernacka

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Jobot łączy firmę z pracownikiem