JP Morgan AM: po raz pierwszy od dekady gotówka lepsza niż akcje

opublikowano: 04-12-2018, 07:47

Gotówka nie jest tylko bezpieczniejsza do inwestowania, ale oferuje obecnie lepszy zwrot niż akcje uwzględniając ryzyko, przekonuje JP Morgan Asset Management.

Firma zarządzająca aktywami wartości 260 mld USD rekomendowała przeważenie gotówki USA w 2019. Argumentuje, że po raz pierwszy od dekady, uwzględniając zmienność, inwestorzy mogą osiągnąć większy zysk z bezpiecznych i płynnych papierów wartościowych niż oferuje im indeks S&P500.

- Nasze przeważanie gotówki naprawdę sprowadza się do przeważania gotówki i obligacji USA, gdzie wskaźniki Sharpe’a ex-ante są teraz dużo wyższe niż w przypadku amerykańskich akcji po raz pierwszy od dekady – napisał w raporcie John Bilton, szef globalnej strategii w JP Morgan Asset Management. 

Firma uważa, że nadchodzi „otoczenie wolniejszego wzrostu zysków i rosnącego ryzyka makroekonomicznego”, co będzie ciążyć na rynku akcji i skłania do zmniejszenia ryzyka portfela.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu