Czytasz dzięki

JP Morgan Chase oczekuje ożywienia wzrostu i słabszych zwrotów z inwestycji w obligacje

opublikowano: 02-12-2019, 10:17

Stratedzy JP Morgan Chase oczekują w 2020 roku ożywienia globalnej gospodarki, ale słabszych zwrotów z inwestycji w obligacje, waluty i surowce.

Obligacje gospodarek rozwiniętych będą najsłabsze w przyszłym roku. Stratedzy JP Morgan spodziewają się na nich jednocyfrowej procentowej straty. Podobnej straty, co jest zaskakujące wobec prognozy ożywienia gospodarczego, oczekują na inwestycjach w surowce. Wśród obligacji, te o ratingu inwestycyjnym mają dać jednocyfrowy procentowy zysk. Amerykańskie papiery wysokich rentowności i obligacje gospodarek wschodzących mają przynieść zwrot w przedziale między 5 proc. a 10 proc.

- To nie jest rodzaj zakresu zwrotów, których by można oczekiwać w ważnym momencie zwrotnym dla globalnej – przyznają autorzy raportu JP Morgan. – Przyczyną jest niezwyczajne otoczenie makroekonomiczne i polityczne wraz z wysokimi wycenami FICC (obligacji, walut i surowców – red. pb.pl) – dodaje.

Stratedzy JP Morgan prognozują, że pod koniec 2020 roku euro będzie notowane po 1,14 USD, a za dolara trzeba będzie zapłacić 110 JPY. Rentowość obligacji 10-letnich USA ma wzrosnąć do 2,05 proc., Niemiec spaść do minus 0,05 proc., a Japonii wzrosnąć do 0,05 proc. Stratedzy banku oczekują zmniejszenia spreadu między rentownościami obligacji USA o wysokim ratingu, a obligacjami śmieciowymi i obligacjami spółek z gospodarek wschodzących. Prognozują także spadku indeksu Bloomberg Commodity o prawie 6 proc., a ceny ropy Brent do 55,60 USD w czwartym kwartale. JP Morgan spodziewa się spadku notowań złota i prognozuje wzrost cen towarów rolnych.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane