JP Morgan: duży odsetek firm inwestycyjnych uważa kryptowaluty za „truciznę”

opublikowano: 24-06-2021, 08:31

Tylko 10 proc. firm inwestycyjnych ankietowanych przez JP Morgan handluje kryptowalutami, a prawie połowa uznaje je za „truciznę” lub przewiduje, że są przejściową modą, donosi Reuters.

Spośród firm, które nie inwestują w kryptowaluty, 80 proc. nie przewiduje, że zacznie to robić lub zajmie się handlem wirtualnymi pieniędzmi, wynika z ankiety przeprowadzonej przez amerykański bank podczas konferencji, w której uczestniczyło ok. 3 tys. inwestorów reprezentujących ok. 1,5 tys. instytucji.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Zapytani o osobiste inwestycje, 40 proc. ankietowanych przyznało, że byli aktywni na rynku kryptowalut.

80 proc. oczekuje zaostrzenia regulacji dotyczących kryptowalut, a aż 95 proc. jest przekonanych o dużej ilości oszustw na rynku wirtualnych pieniędzy.

Jedna trzecia ankietowanych zgodziła się z opinią Warrena Buffetta, który określił bitcoina „trucizną do kwadratu”. 16 proc. jest przekonana, że moda na kryptowaluty jest przejściowa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane