JP Morgan i Fivestar uważają, że jest za wcześnie aby obstawiać osłabienie dolara

opublikowano: 27-10-2022, 08:08
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Zarządzający z  JP Morgan Asset Management i Fivestar Asset Management przekonują, że choć indeks dolara spadł najniżej od miesiąca, to jest zbyt wcześnie aby oczekiwać trwałego słabnięcia amerykańskiej waluty, informuje Bloomberg.

Dolar słabnie w ostatnim czasie w związku z oczekiwaniem, że Fed zmniejszy tempo podwyżek stóp procentowych. JP Morgan i Fivestar uważają jednak, że popyt na amerykańską walutę może nie osłabnąć biorąc pod uwagę kontynuację „jastrzębiej” polityki przez bank centralny USA, obawę globalnej recesji oraz wciąż trudną sytuację geopolityczną w Europie.

- W tym momencie trudno zobaczyć przyczyny mające osłabiać dalej dolara - powiedział Iain Stealey, szef inwestycji na rynku obligacji w JP Morgan. – Fed nie osiągnął jeszcze końcowej stopy, a gospodarka USA wygląda na trochę bardziej odporną niż pozostałe – dodał.

Podobną opinię ma Hideo Shimomura, zarządzający portfelem z Fivestar Asset.

- Uważam, że nie widzieliśmy jeszcze punktu zwrotnego notowań dolara. Tak się nie stanie prawdopodobnie dopóki nie będzie jasno widać, jak wysoko Fed chce podnieść stopy – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane