JP Morgan: nie czekajcie na podwyższenie prognoz wyników przez analityków

opublikowano: 04-02-2019, 12:47

Inwestorzy nie powinni czekać z kupnem akcji na podwyższenie przez analityków prognoz wyników spółek, bo ma ono zwykle roczne opóźnienie wobec rynku, twierdzą stratedzy JPMorgan Chase.

Autorzy raportu podają jako przykład 2016 rok kiedy amerykański rynek akcji znalazł dno w lutym, a rewizja w górę prognoz zysków spółek nastąpiła dopiero na koniec roku.

JP Morgan nie traci nadziei na dalszy wzrost zysków spółek w tym roku dzięki dalszemu wysokiemu wzrostowi gospodarczemu w USA. Analitycy banku przyznają, że choć wskaźnik zysku na akcję jest trochę powyżej historycznego trendu, to w przeszłości szczyt wyników spółek następował dopiero kiedy C/Z był o prawie 30 proc. powyżej trendu.

- Wierzymy, że obecne odbicie jest dalekie od zakończenia i uważamy, że akcje mogą potencjalnie osiągnąć nowe szczyty w cyklu jeszcze zanim zacznie się następna recesja – twierdzą stratedzy JP Morgan. – Akcje nigdy nie czekają na zyski przed odbiciem – dodają.

Globalne rynki akcji mają za sobą największy miesięczny wzrost od października 2015 roku. To głównie skutek „gołębich” sygnałów z Fed oraz rosnącego przekonania o osiągnięciu przez USA i Chiny porozumienia w sprawie handlu.  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

USA