JP Morgan obniżył prognozę rentowności obligacji USA, spodziewa się cięcia stóp

opublikowano: 03-06-2019, 18:56

Największy amerykański bank spodziewa się spadku rentowności obligacji USA, a także wolniejszego tempa wzrostu gospodarczego spowodowanego wojną handlową i obniżki stóp procentowych przez Fed.

- Ostatnie wydarzenia prawdopodobnie będą miały trwały i szkodliwy wpływ na poczucie pewności biznesu – twierdzą  Matthew Jozoff i Alex Roever, analitycy JP Morgan, odnosząc się do niedawnej decyzji prezydenta Donalda Trumpa o nałożeniu ceł na Meksyk. - Obawy dotyczące wzrostu raczej nie znikną w krótkiej perspektywie, a w rzeczywistości mogą nadal narastać – dodają.

JP Morgan spodziewa się spadku rentowności obligacji 10-letnich USA do 1,75 proc. na koniec roku. Wcześniej prognozował 2,45 proc. W poniedziałek wynosi 2,08 proc. Bank prognozuje, że Fed obniży stopy o 25 pkt. bazowych we wrześniu i tyle samo w grudniu tego roku. Spodziewa się spadku tempa wzrostu gospodarczego USA do 1,0 proc. w drugim kwartale i 1,5 proc. w trzecim.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane