JP Morgan podwyższył prognozę S&P500

opublikowano: 15-07-2019, 14:32

JP Morgan spodziewa się większego wzrostu rynku akcji w drugim półroczu w związku z „gołębim” nastawieniem Fed oraz możliwym znaczącym złagodzeniem konfliktu handlowego USA i Chin.

JP Morgan podwyższył prognozę S&P500 na koniec roku z 3 tys. pkt. do 3,2 tys. pkt., co oznacza potencjalny wzrost indeksu o 6,2 proc. w odniesieniu do zakończenia sesji w piątek i o 27 proc. w całym roku. 

- Podnosimy cel 12-miesięczny S&P500 do 3200 pkt., bo nasz scenariusz wzrostowy dla rynku akcji jest coraz bardziej realizowany w związku z luzowaniem polityki przez Fed i Trumpa kiedy pozycje/nastroje inwestorów są niskie – ogłosił Dubravko Lakos-Bujas, główny strateg amerykańskiego rynku akcji w JP Morgan.

Głównym powodem optymizmu banku jest rosnące prawdopodobieństwo luzowania polityki monetarnej przez banki centralne największych gospodarek w drugim półroczu.

Podwyższona prognoza JP Morgan zakłada także częściowe porozumienie handlowe USA i Chin jeszcze przed końcem obecnego roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

USA