JP Morgan prognozuje spadki S&P500 i rentowności obligacji USA

opublikowano: 01-07-2019, 09:07

JP Morgan ogłosił, że jego model wykorzystujący sztuczną inteligencję przewiduje spadek indeksu S&P500 i rentowności obligacji 10-letnich USA w okresie miesiąca.

Model wykorzystuje algorytm przewidujący kierunek cen aktywów. Bazuje na danych dotyczących przepływów pieniędzy w funduszach, wskaźnikach dynamiki gospodarki oraz pozycji zajmowanych przez inwestorów. Stratedzy JP Morgan, którzy pracują z zespołem ekspertów banku od sztucznej inteligencji, twierdzą, że zbudowany przez nich model ma skuteczność od 75 proc. do 89 proc. w okresach jednego, trzech i sześciu miesięcy. 

- Nasz model obecnie przewiduje niedźwiedzią perspektywę dla akcji w okresach od 1 do 3 miesięcy z sygnałami „w dół” w horyzoncie jednego, dwóch i trzech miesięcy – napisał zespół strategów kierowany przez Nikolaosa Panigirtzoglou. – Sygnał dla S&P500 w horyzoncie sześciu miesięcy jest byczy, co sugeruje, że jakakolwiek bliska korekta na akcjach zostanie odwrócona przed końcem roku – dodał.

Rentowność obligacji 10-letnich USA spadnie w okresie następnego miesiąca, pokazuje model JP Morgan. Potem wzrośnie w perspektywie dwóch do sześciu miesięcy. 

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

USA