JP Morgan: Przez najbliższe 6 miesięcy obligacje będą tanieć, a akcje drożeć

opublikowano: 04-11-2019, 08:14

Po trzeciej w tym roku obniżce stopy procentowej przez Fed rentowność obligacji 10-letnich USA może rosnąć, a akcje powinny drożeć w okresie najbliższych sześciu miesięcy, prognozuje JP Morgan Chase & Co.

Stratedzy banku zwracają uwagę, że reakcja rynku na „ubezpieczające” cięcie stopy przez Fed jest podobna do tej z połowy lat 90. ubiegłego wieku.

- Zakładając, że rynki będą nadal naśladować trajektorię z połowy cyklu w 1995 roku, implikuje to umiarkowany 5 proc. lub podobny wzrost cen akcji w okresie następnych sześciu miesięcy, bardzo duży, o 100 pkt. bazowych, wzrost rentowności 10-letnich obligacji USA, wystromienie krzywej rentowności USA, a także niewielką zmianę dolara lub spreadów kredytu – głosi raport strategów JP Morgan.

Zastrzegli jednocześnie, że scenariusz potwierdzi się jeśli obraz makroekonomiczny USA będzie zgodny z dostosowaniem w połowie cyklu, odpornością wykaże się zatrudnienie i zaufanie konsumentów, a także jeśli dojdzie do poprawy w sektorze przemysłu. Wymagana jest także zmiana trendu polegającego na kupowaniu przez inwestorów indywidualnych jednostek funduszy obligacji i sprzedawaniu jednostek funduszy akcji. 

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

USA