JP Morgan radzi grać na spadek ceny 30-letnich obligacji USA

opublikowano: 27-01-2020, 07:11

Stratedzy JPMorgan Chase & Co. uważają, że wzrost popytu na obligacje 30-letnie USA, napędzany poszukiwaniem „bezpiecznych przystani” w związku z epidemią nowego koronawirusa, będzie krótkotrwały.

 - To jedno z ostatnich z serii zagrożeń, które sprowadziły rentowności obligacji USA dużo poniżej poziomu wskazywanego przez fundamenty – głosi raport strategów największego amerykańskiego banku. – Nie zamierzamy jednak pomniejszać znaczenia koronawirusa, bo jest on źródłem poważnych obaw zarówno jeśli chodzi o ludzi, jak i gospodarkę – dodali. 

Wskali jednocześnie na raporty analityków JP Morgan wskazujące spadającą liczbę śmiertelnych przypadków podczas kolejnych epidemii.

Ceny obligacji USA rosły wcześniej z powodu eskalacji konfliktu USA z Iranem. Potem doszła epidemia nowego koronawirusa w Chinach. W poniedziałek rentowność obligacji 10-letnich USA spadła najniżej od października.

Stratedzy JP Morgan wyliczyli, że po ostatnim ruchu w dół rentowności amerykańskiego długu są ok. 30 pkt. bazowych za nisko wobec oczekiwań wzrostu gospodarczego, inflacji i decyzji Fed, jak i wskaźników pokazujących pozycjonowanie inwestorów oraz rynkowego udziału długu z ujemną rentownością gospodarek rozwiniętych.

- Na „dziesięciolatkach” nie było takiej dyslokacji od krótkiego okresu na wiosnę 2015 roku – wskazali stratedzy JP Morgan. – Utrzymujemy rekomendację gry na spadek ceny obligacji 30-letnich USA – dodali.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy