Czytasz dzięki

JP Morgan radzi zmniejszyć udział akcji w portfelu

opublikowano: 06-02-2020, 07:42

Inwestorzy powinni zmniejszyć ryzyko swojego portfela w związku z oczekiwanym wpływem na gospodarkę epidemii nowego koronawirusa, uważają stratedzy JPMorgan Chase & Co.

Stratedzy największego amerykańskiego banku wskazują podatność rynków na negatywne skutki epidemii w Chinach, dlatego rekomendują ograniczenie udziału w portfelu akcji i zwiększenie udziału obligacji spółek.

JP Morgan dostrzega znaczące ryzyko niespodziewanego wzrostu liczby przypadków zarażenia wirusem kiedy dojdzie do otwarcia fabryk w Chinach. Z drugiej strony, w przypadku przedłużenia zamknięcia fabryk skutki gospodarcze mogą być jeszcze poważniejsze.

- Każdy wzrost liczby przypadków zarażenia koronawirusem będący skutkiem otwarcia fabryk lub każde opóźnienie w ich otwarciu poza następny tydzień mogą być negatywne dla rynków – głosi raport. – Pomimo odbicia w tym tygodniu na rynkach akcji niechętnie podchodzimy do krótkoterminowego podążania za trendem i powrotu do dużej ekspozycji na akcje. Zamiast tego ograniczamy nadal ryzyko naszego portfela – dodaje.

Stratedzy JP Morgan uważają, że inwestorzy instytucjonalni i inni podążający za trendem prawdopodobnie utrzymają zwiększone pozycje na rynku kontraktów futures rynku akcji w USA. Oznacza to zwiększoną podatność na negatywne doniesienia z Chin.

- Wpływ doniesień z Chin na resztę świata, w przypadku pogarszającego się scenariusza, będzie znaczący – głosi raport. – Nieuchronnie odczują to globalne PMI w kolejnych publikacjach, co zachmurzy obraz makro przez co najmniej następne dwa lub trzy miesiące. To zachmurzenie zniesie pozytywny impuls powodowany przez poprawę PMI na świecie, która napędzała rynki akcji i innych bardziej ryzykownych aktywów od października – dodał.

Oprócz zmiany udziału w portfelu akcji i obligacji spółek, JP Morgan wycofał się z rekomendacji niedoważania złota, które według niego może liczyć na wsparcie inwestorów detalicznych i banków centralnych.

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane