JP Morgan: rynek akcji zbyt wysoko wycenia ryzyko recesji

opublikowano: 16-05-2022, 21:23
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Marko Kolanovic, strateg JP Morgan uważa, że zbyt wysoka wycena ryzyka recesji na rynkach akcji stwarza okazję dla inwestorów, informuje Bloomberg.

Według Kolanovica, rynki akcji w USA i Europie uwzględniają w cenach 70 proc. ryzyko recesji w krótkim terminie. Tymczasem rynek obligacji o ratingu inwestycyjnym szacuje je na 50 proc., rynek obligacji „śmieciowych” na 30 proc., a rynek stóp na niespełna 20 proc. Jeśli obawy recesji się nie potwierdzą, wskazuje strateg JP Morgan, niskie zaangażowanie inwestorów na rynku akcji oraz dominujące dotychczas złe nastroje będą wspierały odbicie.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

- Albo okaże się, że rynki akcji miały rację i nastąpi recesja, powodując dużo większe spadki rentowności obligacji, albo rynek stóp będzie miał rację i do recesji nie dojdzie, co spowoduje odbicie na rynkach akcji – napisał Kolanovic. – Nasz pogląd pozostaje taki, że prawdopodobieństwo recesji w okresie następnych 6-12 miesięcy jest niskie i w związku z tym opowiadamy się za podejmowaniem ryzyka – dodał.

Strateg JP Morgan radzi kupować akcje spółek z segmentu energii. Niezmiennie opowiada się także za kupowaniem na spadkach akcji spółek “value”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane