Czytasz dzięki

JP Morgan: starsi kupują złoto, młodsi bitcoina

opublikowano: 05-08-2020, 09:20

Decyzje indywidualnych inwestorów w okresie pandemii różnią się znacząco w obrębie poszczególnych grup wiekowych, wskazuje JP Morgan Chase & Co.

Bank zwraca  uwagę, że choć wśród drobnych inwestorów ogólnie wzrosło zainteresowanie inwestycjami alternatywnymi, to starsi kupują głównie złoto, ale młodsi przede wszystkim bitcoina. Kiedy tzw. millenialsi nabywają akcje, głównie spółek nowych technologii, to starsi od nich inwestorzy raczej pozbywają się akcji.

- Starsi nadal kierują swoje pieniądze do funduszy obligacji, gdzie napływ pieniędzy był wysoki zarówno w czerwcu jak i w lipcu – głosi raport strategów największego amerykańskiego banku.

Popytowi generowanemu przez inwestorów indywidualnych przypisuje się 46 proc. wzrost globalnych rynków akcji od marcowego minimum. Według strategów JP Morgan, są oni także odpowiedzialni za rekordową ilość złota zgromadzonego w ETF, a także niedawny rajd wzrostowy kryptowalut, ponieważ zarówno w przypadku starszych, jak i młodszych inwestorów, uznali oba aktywa za „alternatywną walutę” w obliczu obaw dłuższego okresu słabnięcia dolara amerykańskiego.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane