JP Morgan: wzrost inflacji w USA obniży rynek akcji o 5 proc. w jeden dzień

opublikowano: 11-10-2022, 15:07
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Maklerzy JP Morgan Chase prognozują wyraźne tąpnięcie rynku akcji, jeśli inflacja we wrześniu okaże się wyższa niż w sierpniu, donosi Bloomberg.

- To może być kolejne minus 5 proc. w jeden dzień – twierdzi zespół maklerów, na czele którego stoi Andrew Tyler.

Odwołują się do wydarzeń z 13 września, kiedy sierpniowy odczyt inflacji na poziomie 8,3 proc. wywołał rozczarowanie i spadek S&P500 o 4,3 proc.

fot. Scott Eells/Bloomberg
fot. Scott Eells/Bloomberg

Ekonomiści JP Morgan prognozują, że inflacja cen detalicznych wyniosła we wrześniu 8,1 proc. Taka wartość jest zgodna z medianą prognoz rynkowych zebranych przez Bloomberga. Maklerzy największego amerykańskiego banku uważają, że jeśli odczyt znajdzie się w przedziale 8,1-8,3 proc. można oczekiwać reakcji rynku w postaci spadku S&P500 o 1,5-2,0 proc. Jeśli dane o inflacji okażą się jednak lepsze od oczekiwań, maklerzy JP Morgan spodziewają się wzrostu rynku akcji. Jeśli dynamika cen spadnie poniżej 7,9 proc. prognozują wzrost S&P500 o 2-3 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane