Czytasz dzięki

JPMorgan Chase usuwa określenia kojarzące się niektórym z rasizmem

opublikowano: 03-07-2020, 21:49

JPMorgan Chase dołącza do grona firm, które chcąc być ze wszech miar poprawne polityczne i porzuca słowa/określenia od lat zakorzenione w systemie i technologii, a które mogą u pewnych osób kojarzyć się z rasizmem, informuje Reuters.

Jeden z największych amerykańskich banków zdecydował więc usunąć ze swoich wewnętrznych materiałów technologicznych i kodu takie określanie jak „master i slave” oraz „white- i blacklist”.

Zobacz więcej

JPMorgan

Reuters/Forum

Wyrażenia „master” i „slave” odnośnie kodu lub dysku są używane w niektórych językach programowania i sprzęcie komputerowym do opisania jednej części urządzenia lub procesu sterującego inną.

„Czarna lista” jest używana z kolei do opisywania przedmiotów, które są automatycznie odrzucane, takich jak lista stron internetowych zabronionych przez dział bezpieczeństwa cybernetycznego firmy. Natomiast „biała lista” oznacza coś przeciwnego - lista pozycji automatycznie zatwierdzanych.

Reuters podkreśla, że JPMorgan jest prawdopodobnie pierwszym w sektorze finansowym, który usunął większość odniesień do problematycznych rasowo zwrotów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane