JPMorgan Chase zmniejsza zatrudnienie w Szwajcarii

opublikowano: 09-03-2020, 18:35

Amerykański bank inwestycyjny JPMorgan Chase zamierza zmniejszyć zatrudnienie w swoim szwajcarskim oddziale. Redukcja ma dotyczyć aż 140 etatów, a podyktowana jest przenoszeniem działalności do tańszych lokalizacji w celu obniżenia kosztów.

Inwestycyjny gigant planuje przenieść pracę w operacjach, technologii i innych funkcjach wsparcia do tańszych lokalizacji, w tym do Szkocji, Filipin i Indii. Niektórzy pracownicy zostaną przeniesieni do biur poza Szwajcarią, podczas gdy wiele etatów zostanie wyeliminowanych poprzez likwidację i przechodzenie na emeryturę.

Szwajcaria pozostaje ważnym rynkiem wzrostu dla JPMorgan, a my jesteśmy zaangażowani w zapewnianie klientom najlepszych usług w swojej klasie. Podejmiemy kroki w celu przeniesienia części działalności i operacji do innych strategicznych centrów w naszej globalnej sieci – napisał bank w oświadczeniu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane