JPMorgan i Bank of America zaoferują płatny urlop w dniu szczepienia

ARŻ, Reuters
opublikowano: 26-02-2021, 18:42

JPMorgan i Bank of America będą oferować pracownikom płatny urlop za czas, gdy udadzą się do placówki medycznej, by zaszczepić się przeciwko COVID-19.

Szczepionka przeciwko COVID-19
Szczepionka przeciwko COVID-19
Andrey Rudakov

Pracownicy JPMorgan w dniu, w którym przyjmą szczepionkę przeciwko koronawirusowi, otrzymają pełne wynagrodzenie. W firmie zatrudnionych jest ok. 255 tys. osób.

Pracownicy Bank of America będą mogli dwukrotnie skorzystać z dodatkowego płatnego urlopu przez maksymalnie cztery godziny. Plan pożyczkodawcy uwzględnia dwudawkowy schemat przyjmowania niektórych medykamentów, w tym tego stworzonego przez firmy Pfizer i BioNTech. BoA zatrudnia ok. 212,5 tys. osób.

Podobne zachęty do szczepień stosują także inne firmy z branży finansowej i ubezpieczeniowej. Dodatkowy dzień wolny zadeklarowały m.in. Allstate i Bank of Montreal, a PayPal sfinansuje dojazdy pracowników do placówek medycznych. Zapłaci za to Uberowi 5 mln USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane