Czytasz dzięki

JPMorgan: praca z domu grozi zakłóceniem rynków finansowania

WST, Bloomberg
opublikowano: 11-03-2020, 06:08

JPMorgan Chase podkreśla, ze rozwój epidemii koronawirusa negatywnie oddziałujący również na Wall Street może pogorszyć warunki handlowe jednego z najbardziej płynnych i najważniejszych aktywów na świecie: amerykańskich papierów skarbowych.

Stratedzy największego amerykańskiego banku pod względem aktywów  ostrzegają, że banki-dealerzy w ekstremalnym scenariuszu mogą zostać zalane dodatkowym długiem publicznym o wartości 300 mld USD. Może to stanowić wyzwanie dla rynku odkupów, który jest istotną częścią  systemu finansowego, zaledwie kilka miesięcy po tym, jak Rezerwa Federalna została zmuszona do działań wspierających ten system.

Zobacz więcej

JPMorgan

Reuters/Forum

Globalne centra finansowe zmagają się już z konsekwencjami wybuchu epidemii. Zakłócenia ciągłości biznesowej mogą tłumić płynność, przyczyniając się do ekstremalnych ruchów w reakcji na nieoczekiwany rozwój sytuacji i pogarszając to, co już było burzliwą „jazdą” dla inwestorów.

Chociaż świat jest obecnie bardziej skoncentrowany na ryzyku rynkowym, należy pamiętać, że my również jesteśmy na wczesnych etapach pierwszego dużego odcinka ryzyka operacyjnego - napisali analitycy JPMorgan. Bank ocenia, że ogólna płynność może również ucierpieć, a koszty transakcji nawet w testowych papierach są znacznie wyższe niż w poprzednich epizodach stresu.

Analitycy podkreślają, że wymuszana przez rozwój epidemii zdalna praca jest poważanym utrudnieniem w zarządzaniu długiem.

Praca z domu w przypadku większej liczby pracowników będzie poważnym wyzwaniem dla handlu, bo nie wszystko da się zrobić zdalnie – napisano w raporcie.

036950dd-4556-4e30-aabc-314ab0b280bd
Frankowicze kontra banki
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE
Frankowicze kontra banki
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany co dwa tygodnie
Kamil Zatoński
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu