JPMorgan rekomenduje zakup brytyjskich akcji po raz pierwszy od brexitu

ARŻ, Bloomberg
opublikowano: 08-11-2021, 13:11

Stratedzy amerykańskiego banku inwestycyjnego JPMorgan zalecają kupowanie brytyjskich akcji po raz pierwszy od czasu referendum w sprawie brexitu, które odbyło się w 2016 roku.

„Sytuacja na brytyjskich rynkach, biorąc pod uwagę znaczne słabsze wyniki na przestrzeni lat, naszym zdaniem poprawia się“ - napisano w notatce dla klientów. Stratedzy dodali, że ich zdaniem walory giełdowych spółek z Wielkiej Brytanii są niedoszacowane.

Brytyjski rynek pozostaje w tyle po rajdzie, który w ostatnich miesiącach katapultował akcje w Europie i USA do rekordowych poziomów z powodu obaw związanych z tempem ożywienia gospodarczego, zakłóceniami w łańcuchach dostaw i napięciami handlowymi.

Jako argumenty przemawiające za inwestowaniem w Wielkiej Brytanii stratedzy JPMorgan wskazują także "gołębią“ politykę monetarną Banku Anglii oraz złagodzenie obaw związanych z niedoborem siły roboczej i wzrostem cen energii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane