JSK Architekci rekomenduje budowę w niecce istniejącego stadionu

DI, PAP
opublikowano: 29-11-2007, 20:24

Pod względem urbanistycznym zdecydowanie rekomendujemy budowę Stadionu Narodowego w niecce istniejącego obiektu - powiedział RMF FM wiceprezes firmy JSK Architekci Mariusz Rutz. JSK stoi na  czele konsorcjum, które zostało wytypowane przez Ministerstwo Sportu jak projektant stadionu.

Jak ujawnił Rutz zespół projektowy będzie się składał ze 100 osób, a prace podzielone będą na kilka etapów, których grafik jest już ściśle określony. Do czerwca 2008 r. ma być gotowy projekt budowlany, a potem projekt wykonawczy dla firmy, która stadion wybuduje.

Zdaniem wiceprezesa JSK, jeżeli nie będzie niespodziewanych przeszkód, w grudniu ta procedura się zakończy i od stycznia 2009 r. mogłyby się rozpocząć roboty.

Na terenie Stadionu Dziesięciolecia prowadzone są obecnie badania geologiczne, które mają dać odpowiedź na pytanie, czy możliwe jest posadowienie Stadionu Narodowego na miejscu istniejącego, czy też będzie on budowany obok, na błoniach.

"Pod względem urbanistycznym, zdecydowaną naszą rekomendacją jest niecka istniejącego obiektu. Przygotowaliśmy koncepcję, która umożliwia realizację stadionu właśnie w tym miejscu. Z tego, co początkowo było odczytywane jako ograniczenie, myśmy zrobili zaletę" - ujawnił Mariusz Rutz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / JSK Architekci rekomenduje budowę w niecce istniejącego stadionu