JSW jest w 'ciągłym procesie' uzgodnień ze swoimi obligatariuszami

ISBNews
30-07-2015, 17:56

Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) jest w "ciągłym procesie" uzgodnień z obligatariuszami - PKO BP, BGK, ING BSK oraz PZU FIZAN BIS 1.

 Ponadto zwróciła się do nich o wstrzymanie się do 31 października z wykonaniem przysługującego im prawa do żądania wcześniejszego wykupu posiadanych obligacji w związku z nie dokonaniem w wyznaczonym terminie do 30 lipca emisji obligacji na międzynarodowych rynkach kapitałowych, podała JSW.

„(…) spółka, jest w ciągłym procesie uzgodnień z obligatariuszami. Ze względu na niekorzystną sytuację rynkową, emitent nie dokonał w wyznaczonym terminie emisji obligacji na międzynarodowych rynkach kapitałowych. W związku z powyższym, każdy z obligatariuszy ma prawo żądać wcześniejszego wykupu posiadanych obligacji" – czytamy w komunikacie.

W połowie ub.r. JSW zawarła z PKO BP, BGK, ING BŚK oraz PZU FIZAN BIS 1 umowy Programu Emisji Obligacji na kwotę 700 mln zł i 163,75 mln USD.

„Emitent zobowiązany został do dokonania emisji obligacji na międzynarodowych rynkach kapitałowych do dnia 30 lipca 2015 roku. Zgodnie z zapisami Programu, obligatariusze są uprawnieni do żądania wcześniejszego wykupu obligacji wyemitowanych w ramach Programu ze środków pochodzących z emisji obligacji na międzynarodowych rynkach kapitałowych lub z innych źródeł" – wskazano również.

Jak podawano wówczas, celem emisji obligacji było pozyskanie środków na sfinansowanie nabycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa w postaci zakładu górniczego Kopalnia Węgla Kamiennego "Knurów-Szczygłowice".

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. W 2013 r. w kopalniach JSW wydobyto 13,6 mln ton węgla.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Obligacje / JSW jest w 'ciągłym procesie' uzgodnień ze swoimi obligatariuszami