JSW przedstawi związkom plan mający na celu ochronę płynności

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) przedstawi dziś związkom zawodowym plan niezbędnych działań mających na celu ochronę jej płynności, zapowiedziała spółka.

"Dzisiaj, tj. 22 grudnia 2014 r. zarząd JSW zaprosił związki zawodowe działające w Jastrzębskiej Spółce Węglowej na spotkanie, podczas którego przedstawi plan działań na 2015 rok pozwalających na utrzymanie płynności spółki" - czytamy w komunikacie.Plan ten został oparty na założeniu, że poziom cen węgla i koksu w 2015 roku nie ulegnie poprawie, podkreśla spółka."Wciąż funkcjonujemy w trudnym otoczeniu makroekonomicznym, ale podejmujemy działania, aby zminimalizować tego negatywne skutki. (…) Przyjęliśmy kluczowe założenie o konieczności zrównoważenia wpływów i wydatków w planie operacyjnym na rok 2015  i z tym wyzwaniem wszyscy w spółce musimy się wspólnie zmierzyć" - wskazał zastępca prezesa ds. ekonomicznych Robert Kozłowski, cytowany w komunikacie.Plan działań został wcześniej zaprezentowany członkom rady nadzorczej.JSW informowała ostatnio, że zakłada na 2015 r. zrównoważenie przepływów, a capex obcina tylko do niezbędnych inwestycji odtworzeniowych. Spółka podkreślała, że poza restrukturyzacją oraz zapowiadanym wcześniej ograniczeniem wypłat dodatkowych świadczeń i deputatów, na korzyść spółki ma działać wzrost produkcji, co automatycznie obniży jednostkowy koszt produkcji.

JSW przedstawi związkom plan mający na celu ochronę płynności

ISBNews
opublikowano: 22-12-2014, 10:06

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) przedstawi dziś związkom zawodowym plan niezbędnych działań mających na celu ochronę jej płynności, zapowiedziała spółka.

"Dzisiaj, tj. 22 grudnia 2014 r. zarząd JSW zaprosił związki zawodowe działające w Jastrzębskiej Spółce Węglowej na spotkanie, podczas którego przedstawi plan działań na 2015 rok pozwalających na utrzymanie płynności spółki" - czytamy w komunikacie.

Plan ten został oparty na założeniu, że poziom cen węgla i koksu w 2015 roku nie ulegnie poprawie, podkreśla spółka.

"Wciąż funkcjonujemy w trudnym otoczeniu makroekonomicznym, ale podejmujemy działania, aby zminimalizować tego negatywne skutki. (…) Przyjęliśmy kluczowe założenie o konieczności zrównoważenia wpływów i wydatków w planie operacyjnym na rok 2015  i z tym wyzwaniem wszyscy w spółce musimy się wspólnie zmierzyć" - wskazał zastępca prezesa ds. ekonomicznych Robert Kozłowski, cytowany w komunikacie.

Plan działań został wcześniej zaprezentowany członkom rady nadzorczej.

JSW informowała ostatnio, że zakłada na 2015 r. zrównoważenie przepływów, a capex obcina tylko do niezbędnych inwestycji odtworzeniowych. Spółka podkreślała, że poza restrukturyzacją oraz zapowiadanym wcześniej ograniczeniem wypłat dodatkowych świadczeń i deputatów, na korzyść spółki ma działać wzrost produkcji, co automatycznie obniży jednostkowy koszt produkcji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane