JSW ws. potencjalnego przejęcia PBSz: analizy nie oznaczają decyzji

PAP
opublikowano: 03-11-2017, 12:14
aktualizacja: 03-11-2017, 12:14

Jastrzębska Spółka Węglowa "nie wyklucza ewentualnego zainteresowania" projektami na rynku górniczym, ale zastrzega, że prowadzone analizy nie są równoznaczne z podjęciem decyzji. W ten sposób spółka odniosła się do doniesień o możliwym przejęciu Przedsiębiorstwa Budowy Szybów.

Zobacz więcej

JSW

fot. Reuters/Forum

W piątek "Rzeczpospolita" napisała, że JSW rozważa przejęcie od Kopeksu (spółki konsolidującej się z giełdowym Famurem) Przedsiębiorstwa Budowy Szybów (PBSz), a wartość potencjalnej transakcji szacuje się na 250–300 mln zł.

"Spółka, dokonując wstępnego rozpoznania uwarunkowań rynkowych i pozycji biznesowej oraz potencjału rozwojowego ewentualnych kontrahentów, nie wyklucza ewentualnego zainteresowania tego rodzaju projektami, które są związane z rynkiem, na którym działamy. Nie jest to jednak równoznaczne z podjęciem jakichkolwiek wiążących decyzji o skutkach biznesowych i prawnych" - skomentowała w piątek rzeczniczka JSW Katarzyna Jabłońska-Bajer.

"Możliwym jest jedynie potwierdzenie, iż obserwujemy rozwój i perspektywy rynków związanych z rynkiem węglowym, co wynika z polityki rozwoju naszej grupy" - zastrzegła rzeczniczka.

"Zważywszy na uwarunkowania i zobowiązania spółki wynikające z umowy restrukturyzacyjnej z obligatariuszami, szczególnej rozwagi wymaga wstępne rozpoznanie rynku, które ma na celu jedynie zebranie niezbędnej wiedzy o kontrahentach i praktykach rynkowych, umożliwiającej dalsze analizy w ramach grupy JSW, czego nie można jednak potraktować jako podejmowanie jakichkolwiek wiążących decyzji biznesowych" - dodała.

Przedstawiciele JSW przypominają, że polityka komunikacji grupy nie przewiduje informowania o jakichkolwiek wstępnych analizach rynkowych, wykonywanych na potrzeby wewnętrzne. "W przypadku zaistnienia istotnych zdarzeń dla spółki, w tym także w obszarze akwizycji, spółka poinformuje o tym rynek odpowiednimi kanałami informacyjnymi przewidzianymi dla spółek publicznych" - zapewniła Jabłońska-Bajer.

Należące do grupy Kopeksu Przedsiębiorstwo Budowy Szybów specjalizuje się w usługach górniczych - nie tylko w budowie szybów, ale także np. drążeniu podziemnych chodników. JSW jest jedną ze spółek węglowych korzystających z usług PBSz - firma zajmowała się m.in. głębieniem nowego szybu JSW, służącego udostępnieniu do eksploatacji złoża węgla Bzie-Dębina.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Górnictwo / JSW ws. potencjalnego przejęcia PBSz: analizy nie oznaczają decyzji