JSW z szansą na prawdziwy zysk

opublikowano: 27-07-2016, 22:00

Łukasz Prokopiuk, analityk DM BOŚ, pozytywnie ocenia potencjał akcji JSW. Dostrzega też szansę na dawno nienotowane przez spółkę wyniki.

W raporcie z 19 lipca specjalista podtrzymał rekomendację „kupuj” z ceną docelową 30,90 zł.

— Oczekujemy, że w drugim kwartale 2016 r. skorygowany EBITDA JSW osiągnęła prawie 200 mln zł, co może okazać się najlepszym powtarzalnym wynikiem od IV kw. 2013 r., mimo że obecnie warunki makro są zdecydowanie trudniejsze. Wyniki za drugi kwartał mogą usatysfakcjonować inwestorów, ale my mamy jeszcze bardziej optymistyczne oczekiwania wobec wyników za trzeci kwartał. Biorąc pod uwagę wzrost ceny referencyjnej w kwartale z 83 do 92,5 USD/t, możemy zakładać 300 mln zł skorygowanego EBITDA — uważa Łukasz Prokopiuk. Według jego szacunków, to byłby poziom, który pozwoliłby na zaksięgowanie prawdziwie powtarzalnych zysków netto, a co ważniejsze, spółka może osiągnąć dodatnie przepływy pieniężne.

— Jeśli nasze prognozy okażą się trafne, może to być sygnałem, że zagrożenie ratunkową emisją akcji się oddaliło lub przynajmniej prawdopodobieństwo jej wystąpienia w najbliższych kilku kwartałach zmalało — dodaje Łukasz Prokopiuk. Przez ostatni miesiąc kurs JSW wzrósł o 40 proc. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu