50 tysięcy studentów na 50-lecie Wydziału Zarządzania UW

  • Materiał zewnętrzny
opublikowano: 10-11-2022, 16:06
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego od lat stanowi miejsce inspirujące do nauki oraz wspierające przedsiębiorczość i zaangażowanie społeczne

Wydział Zarządzania UW kształci już od pięciu dekad. Z okazji jubileuszu odbył się już szereg uroczystości. W dniu inauguracji została upamiętniona niezwykle zasłużona dla Wydziału postać profesora dr. hab. Kazimierza Rycia – współzałożyciela Wydziału oraz Dziekana w latach 1999-2005 - odsłonięto tablicę pamiątkową, a jedna z auli będzie nosić imię Profesora.

Z okazji jubileuszu na terenie wydziałowych ogrodów został posadzony „Dąb 50-lecia” jako symbolu siły, potęgi oraz trwałości. W uroczystości uczestniczył Dziekan Wydziału Zarządzania prof. dr hab. Grzegorz Karasiewicz.

Jednym z głównych wydarzeń, które odbędzie się w dniu obchodów Jubileuszu 50-lecia Wydziału Zarządzania, jest Konferencja Jubileuszowa. Kluczowym punktem konferencji będzie panel dyskusyjny poświęcony „Edukacji menedżerskiej 4.0”. Wśród zaproszonych uczestników znalazło si wielu znamienitych gości ze świata nauki i biznesu. W czasie Konferencji Jubileuszowej za wkład w rozwój Wydziału zostaną uhonorowane szczególnie zasłużone osobistości. Tytuł zasłużonych dla Wydziału Zarządzania otrzymają osoby, które przez wiele lat współpracowały z Wydziałem i przyczyniły się do jego rozwoju. Jednym z głównych punktów programu będzie również ogłoszenie listy finalistów „Księgi Absolwentów 50-lecia Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego – Historie sukcesów” oraz wręczenie pamiątkowych dyplomów.

W „Księdze Absolwentów 50-lecia” wydanej w wersji online zostaną upamiętnieni Absolwenci Wydziału Zarządzania zaangażowani w propagowanie przedsiębiorczych działań: tworzenie czy rozwijanie własnych przedsiębiorstw, zarządzanie przedsiębiorstwem czy też wspierania działań na rzecz społeczeństwa oraz osoby, które osiągnęły sukces naukowy.

Główny dzień obchodów Jubileuszu zakończy się Balem Absolwentów 50-lecia w Hotelu InterContinental. Organizatorem Balu jest Fundacja na Rzecz Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, natomiast partnerami eventu jest Stowarzyszenie Absolwentów Warsaw-Illinois Executive [email protected] i Executive [email protected] oraz Santander Universidades.

Do końca roku jubileuszowego zostało zaplanowane jeszcze uroczyste odsłonięcie muralu 50-lecia, którego autorem jest znany malarz i grafik - Krzysztof Rodak. Artysta w formie graficznej przedstawi dokonania władz oraz osób zaangażowanych w rozwój naszego Wydziału w postaci „kamieni milowych” umiejscowionych na osi czasu. W sposób symboliczny ukaże on wkład naszego Wydziału w rozwój Uniwersytetu i naszego miasta. W ramach obchodów jubileuszu zostanie także odsłonięta tablica upamiętniająca tych wszystkich, którzy ogromnym wysiłkiem i zaangażowaniem tworzyli historię Wydziału i jego sukcesy.

W grudniu odbędzie się również turniej siatkówki, którego organizatorem jest Samorząd Studencki. W głównym meczu rywalizować będzie zespół absolwentów i studentów Wydziału.

Wydział Zarzadzania Uniwersytetu Warszawskiego wypromował już około 50 tysięcy absolwentów, którzy poprzez swoje osiągnięcia i dokonania zawodowe kreują naszą wspólną teraźniejszość, a także kształtują przyszłość nie tylko gospodarczą, ale też w obszarze naukowym czy w szerokim aspekcie życia społecznego. Wydział od lat utrzymuje stałą i głęboką więź ze swoimi absolwentami poprzez wspólne działania ze Stowarzyszeniem Absolwentów Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

Materiał zewnętrzny - Wydział Zarządzania UW

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane